štvrtok 6. septembra 2012

Aj kvietok chce pekne bývať

V záhradných trendoch sa objavili kvetináče vyrobené z pe živice, ktorými niektorí už nahrádzajú terakotové kvetináče, ktoré časom popraskali alebo sa nebodaj rozbili.


Na trhu je naozaj široký sortiment  v rôznych farbách a veľkostiach, dizajne modernom i rustikálnom, interiérové i exteriérové, lakované, svietiace, chrómové. Ich výhodou je, že sú nerozbitné, ľahké, odolné proti mrazu (-60°C až + 85 °C) a odolné ÚV žiareniu.


Rastlinám sa v nich mimoriadne darí, lebo v lete sa materiál nerozpáli, voda sa odparuje pomalšie a korene nevysychajú. Keďže sú olné proti mrazu, môžeme ich bez rizika nechať na balkóne či v záhrade aj v najväčšej zime. A keďže sú aj nerozbitné, v prípade, že by vám ich vietor prevrátil, nádobe sa nič nestane a vy nemusíte znovu investovať. Ak sú kvetináče špinavé, stačí zobrať vodu a kefku a opäť sú ako nové.


Do kvetináčov z Pe živice možno rastliny sadiť priamo, ale možno ich využiť aj ako vonkajšie nádoby, ktoré plnia estetickú funkciu. Vtedy dáme na dno dekoratívnej nádoby vrstvu štrku alebo keramzitu a až potom na ňu postavíme kvetináč s rastlinou. Pomáha to zvýšiť vzdušnú vlhkosť okolo rastliny.


Tieto kvetináče sú aj ideálne pre záhradných architektov a záhradníkov, výborne sa s manipuluje, pretože - ako sme už povedali - sú ľahké a nerozbitné, ľahko sa vynesú na terasu, perfektne sa hodia do strešných záhrad, dajú sa využiť na kvapkovú závlahu, hodia sa na kúpaliská, do sáun a plavární, lebo im nevadí vlhkosť, ale vhodné sú i na námestia, do vstupných hál hotelov, bánk a inde.A konečne je tu aj výber farieb, podľa fasády, dlažby a iných  parametrov. Výhodou veľkokapacitných kvetináčov, ktorých je na našom trhu nedostatok, je, že na ich umiestnenie netreba žeriav alebo desať robotníkov.Kvetináče z Pe živice sú určené náročnejším klientom, ktorí vedia oceniť ich  kvalitu a ich dokonalé vyhotovenie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára